E, OVO JE JAKO VAŽNO: SJAJNA vest za Piksija pred Evropsko prvenstvo!
Dragan Stojković Piksi, Foto: Vladimir Pesnya/STARSPORT

idemo!

Samo da se nastavi u tom smeru...

Fiorentina je posle nerešenog ishoda u drugom meču polufinala Lige konferencije uspela da se plasira u finale ovog takmičenja i prođe pokraj Briža. Rezultata drugog meča bio je 1:1, a ukupni skor glasio je 4:3 za "Violu".

Morao je Briž od prvog minuta da napadne, to je i učinio.

Već posle 20 minuta igre je domaćin poveo 1:0.

Fanaken je poslao loptu ka golu, Teraćano je pogrešno procenio let lopte i domaćin je poveo

Nikola Milenković
Nikola Milenković foto: Profimedia

Fiorentina je od tog momenta preuzela inicijativu, a već tri minuta kasnije je Gonzalez na drugoj strani imao priliku, šutirao je, ali je Minjole odbranio.

Najbolju priliku je „Viola“ imala u 35. minutu.

Kuame je fantastično zahvatio poluvolej, ali je pogodio prečku.

Imao je reprezentativac Obale Slonovače još jednu priliku u 41. minutu, šutirao je preko gola.

Počeli su gosti mnogo konkretnije drugo poluvreme.

Imali su terensku inicijativu, ali nisu mogli da dođu do konkretne prilike.

Dobru priliku propustio je Biragi u 63. minutu iz slobodnog udarca, šutirao je preko prečke. Bolje je šutirao u 73. minutu, ali je i on uspeo da pogodi samo prečku.

Samo dva minuta kasnije je i Kuame pogodio stativu, drugi put na utakmici napadač Fiorentine pogađa okvir gola.

Imala je Fiorentina i više od igre, to se isplatilo u 82. minutu kada je Nzloa probio, a Mehele ga oborio u kaznenom prostoru

Dosuđen je jedanaesterac za goste.

Nikola Milenković foto: Starsport©

Beltran je preuzeo odgovornost i „spakovao“ loptu u donji levi ugao, Minjole je pročitao stranu, ali nije uspeo da odbrani.

Odbranu karijere imao je Teraćano u 94. minutu.

Fanaken je probio i šutirao, lopta je zakačila Milenkovića, a golman Fiorentine se odlično izvio i zaustavio udarac.

Izdržali su gosti, pa će tako na „Aja Sofija“ stadionu u Atini 29. maja igrati finale protiv boljeg iz duela između Olimpijakosa i Aston Vile.

Nikola Milenković meč je počeo od starta, odigrao je sjajno što je odlična vest za selektora Srbije Dragana Stojkovića Piksija pred Evropsko prvenstvo!